Sprzedaż internetowa została zawieszona. Zapraszamy do zakupów stacjonarnych

-RYBY MROŻONE

-RYBY MROŻONE

-RYBY MROŻONE

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Nowość

Halibut (Hippoglossus hippoglossus) to drapieżna ryba morska w naszym kraju spotykana również pod nazwą kulbak. Halibut jest największym przedstawicielem ryb z rodziny flądrowatych, niektóre okazy halibuta osiągają długość nawet 3,5 m i ważą ponad 200 kg. Spodnia część ciała halibuta jest jasna i w porównaniu do grzbietu dość delikatna.

Halibuty są rybami głębinowymi, oznacza to, że żyją na bardzo dużych głębokościach. Najlepiej odnajdują się na głębokości 200–1600 metrów. Ryby te dobrze czują się w zimnych akwenach. Zamieszkują głównie północne obszary Oceanu Atlantyckiego, wody przybrzeżne Kanady, Grenlandii i Islandii. Można spotkać je również w wodach Morza Północnego i Morza Białego.

Ciekawostką jest, że halibut zamieszkuje również wody naszego rodzimego Morza Bałtyckiego.

Nowość

Morszczuk zwyczajny (Merluccius merluccius) - morska ryba dorszokształtna z rodziny morszczukowatych. Poławiana gospodarczo dla smacznego mięsa. Morszczuk Kapski lub zaliczany jest do najszlachetniejszych odmian tego gatunku.

Nowość

Halibut to drapieżna ryba morska w naszym kraju spotykana również pod nazwą kulbak. Halibut jest największym przedstawicielem ryb z rodziny flądrowatych, niektóre okazy halibuta osiągają długość nawet 3,5 m i ważą ponad 200 kg. Jednak halibut od innych ryb odróżnia się nie tylko swoja wielkością, bowiem jego kształt odbiega zdecydowanie od kształtu ryb, które znamy. Ciało halibuta jest asymetryczne, płaskie i owalnie wydłużone, pokryte drobnymi łuskami koloru czarnego, rzadziej wpadającego w ciemnoniebieski lub oliwkowy odcień. Spodnia część ciała halibuta jest jasna i w porównaniu do grzbietu dość delikatna.

Nowość

Halibut prowadzi przydenny tryb życia odpoczywając na prawym boku. Przebywa na głębokości do 2500 m. z rzadka zapuszczając się w wyższe partie wody (poniżej 50 m) w wodzie o dużym zasoleniu. Woda w jakiej przebywa jest zimna, do 8 °C.

Nowość

Miętus to ryba drapieżna. Występuje w słodkich wodach śródlądowych i słonych przymorskich Europy Środkowej i Wschodniej, Środkowej i Wschodniej Azji, a także w Ameryce Północnej. Dorasta do 50 cm i 2 kg wagi. Mięso miętusa jest delikatne, tłuste i wysoko cenione przez smakoszy.

Nowość

Występuje w jeziorach, zbiornikach zaporowych, średnich i dużych nizinnych rzekach, wyrobiskach oraz w płytkich wodach przybrzeżnych Bałtyku.  Preferuje głębokie, mętne wody o twardym, piaszczystym, żwirowatym bądź gliniastym dnie. Jest wrażliwy na niedobór tlenu.

Nowość

Łosoś Atlantycki dorasta do 150 cm długości i 24 kg masy ciała. Według ustnych przekazów łososie z populacji drawskiej (zwane również królewskimi) osiągały 150 cm i aż 46 kg masy. Łuski drobne, mocno osadzone. Boczna linia dobrze widoczna. Na linii grzbietu występuje mała, czerwono-szara płetwa tłuszczowa (charakterystyczna dla łososiowatych). Głowa z wielką i silnie uzębioną paszczą. Podczas tarła samce zmieniają ubarwienie na czerwonawe, a żuchwa przybiera kształt haka. Młode mają na bokach ciemne i czerwone plamki. Osobniki dorosłe mają nieregularne czarne plamy na górnej połowie ciała.

We proudly accept